Peeling do twarzy – jaki wybrać?
Peeling do twarzy jaki wybrać dla swojej skóry? Jakie są rodzaje peelingów i kiedy je stosować?
Peeling do twarzy służy do tego, aby usunąć martwy naskórek i zanieczyszczenia. Przyspiesza to proces odnowy. Po złuszczeniu naskórka lepiej wchłaniają się pielęgnacja, którą stosujesz. Jak wybrać odpowiedni peeling dla siebie i jak często go stosować, aby osiągnąć jak najlepsze efekty? Systematyczność w oczyszczaniu skóry poprzez peeling wpływa korzystnie na kondycję skóry. Jednak najlepiej jest wykonywać taki zabieg 1-2 razy w tygodniu.
Peeling do twarzy to jeden z takich kosmetyków, które powinnaś mieć u siebie w półce z kosmetykami. Ponieważ peelingowi do twarzy pozbywamy się martwego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń na naszej twarzy, a dodatkowo zyskujemy rozjaśnienie przebarwień, dogłębne oczyszczenie porów, a nawet delikatne wygładzenie zmarszczek oraz ograniczenie zmian trądzikowych. Aby peeling do twarzy dał nam pożądane efekty, trzeba ustalić jaki peeling do jakiej cery.
Jak dobrać peeling do rodzaju skóry
Musisz pamiętać, że peeling nie jest kosmetykiem uniwersalnym i każda cera ma inne potrzeby. Dlatego w tym celu dostosuj peeling twarzy do obecnego stanu swojej skóry. Produkt powinien być dobrze dobrany pod Twój tym cery, aby nie pogorszyć stanu swojej cery.
Skóra zanieczyszczona, z zaskórnikami:
Dla tego typu cery odpowiedni peeling to mechaniczny z naturalnymi składnikami. Który podczas fazy wyciszenia stanów zapalnych pielęgnację można uzupełnić o łagodniejsze kosmetyki z enzymami, a w okresie zaognienia sięgnąć po kwasy o niskim stężeniu.
Skóra trądzikowa, z niedoskonałościami:
Dobrą opcją będzie tutaj zastosowanie mieszanki z zawartością kwasów. Jeśli zdecydujesz się na mechaniczny, to wybierz taki z grubszymi drobinkami, ale pamiętaj, aby nie przesadzić z częstotliwością stosowania i siłą pocierania. Unikaj peelingów mechanicznych. Przy cerze trądzikowej unikamy tarcia i naciskania skóry, które mogą prowadzić do rozsiewania bakterii po całej skórze i powstawania trudnych do usunięcia blizn.
Skóra sucha, wrażliwa, skłonna do podrażnień:
Głównie dla tej cery są peelingi enzymatyczne, czyli najłagodniejsza wersja tego kosmetyku. Ewentualnie scruby też mogą się tutaj dobrze sprawdzą, ponieważ są łagodniejsze. Nie uszkadzają skóry, nie wywołują podrażnień. Można zastosować również delikatny peeling twarzy mechaniczny. W przypadku peelingów mechanicznych do cery suchej i wrażliwej drobiny peelingujące powinny być bardzo drobne i łagodne.
Skóra tłusta i mieszana:
Trzeba zapamiętać, aby przy takim typie skóry nie używać peelingów do twarzy codziennie, ponieważ pobudzi to produkcje sebum. Odpowiednie będą wszystkie rodzaje peelingu: od najdelikatniejszego enzymatycznego, drobnoziarnistego mechanicznego raz w tygodniu.
Przeciwwskazanie do stosowania peelingów do twarzy:
- zmiany zapalne naskórka,
- alergie skórne,
- niedawno stosowane zabiegi medycyny estetycznej,
- infekcja wirusowa i bakteryjna,
- rany naskórka i opryszczki,
- przeciwwskazaniem do stosowania większości kwasów kosmetycznych jest okres ciąży i karmienia piersią,
- alergia na składnik złuszczający.
Peeling do twarzy – jakie efekty można osiągnąć?
Efekty, jakie możesz osiągnąć przy regularnym stosowaniu peelingu do twarzy to:
- regeneracja skóry,
- efekt rozświetlenia,
- lepsze wchłanianie pielęgnacji,
- regulacja krążenia,
- dogłębne oczyszczenie,
- regulacja wytwarzania sebum,
- spłycenie zmarszczek,
- przyspieszenie procesów odnowy skóry,
- redukcja objawów trądziku i usunięcie zaskórników,
- poprawa elastyczności skóry,
- redukcja szarego i ziemiste tego odcienia skóry.
Rodzaje peelingów:
- Peeling mechaniczny – ziarniste szorowanie.
- Peeling enzymatyczny – głębokie oczyszczanie.
- Peeling kawitacyjny – ultradźwiękowy
- Peeling chemiczny – pod okiem specjalistów.
- Peeling ziołowy – dla cery tłustej lub trądzikowej.
Peeling do twarzy mechaniczny:
Peeling do twarzy mechaniczny posiada drobinki złuszczające, których zadaniem jest usunąć martwe komórki naskórka, wygładzić nierówności, aby przygotować skórę do przyjęcia reszty pielęgnacji. Świetnie sprawdzą się tutaj naturalne produkty. Najpopularniejsze peeling mechaniczne to przede wszystkim – peeling z korundem, czyli peeling z zawartością drobnych, mineralnych drobinek – to właśnie one w składzie kosmetyku spełniają funkcję złuszczająca, a także Peeling cukrowy przy kontakcie z wodą szybko się rozpuszcza, więc nie rysuję skóry. Kawowy peeling do twarzy, przy którego stosowaniu to właśnie drobinki zmielonych ziaren kawy niwelują efekt suchej skóry i złuszczają martwe komórki naskórka. Kawowy peeling przeznaczony jest przede wszystkim dla tych osób, które chcą wysmuklić ciało i zniwelować widoczność „pomarańczowej skórki”, ponieważ kawa ma właściwości wyszczuplające i antycellulitowe.
Peeling do twarzy działanie – wygładza nierówności
Częstotliwość stosowania – maksymalnie 3 razy w tygodniu
Dla jakiej skóry – zanieczyszczona, z zaskórnikami, trądzikowa, z niedoskonałościami.
Peeling do twarzy enzymatyczny:
Peeling do twarzy enzymatyczny jest zdecydowanie najmniej inwazyjnym peelingiem. Świetnie sprawdzi się dla skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz cery trądzikowej. Działanie jest bardzo delikatne w porównaniu do peelingów mechanicznych czy chemicznych. Wyśmienicie sprawdza się również jako peeling do cery naczynkowej.
Peeling działanie – oczyszcza, wygładza i koi,
Częstotliwość stosowania- raz w tygodniu,
Dla jakiej skóry- skóra sucha, wrażliwa, trądzikowa.
Peeling do twarzy chemiczny:
Peeling do twarzy chemiczny z powodzeniem pomoże zniwelować zmiany, takie jak blizny potrądzikowe, łojotok lub przebarwienia słoneczne. O stanie skóry pacjenta i ewentualnej rezygnacji z przeprowadzenia zabiegu, decyduje wyszkolona osoba, taka która wykonuje zabieg. Samodzielnie w domu możesz wykonywać jedynie peelingi powierzchniowe. W zależności od warstwy naskórka, na jaką działamy, peelingi chemiczne dzielimy na:
powierzchniowe – działające w obrębie warstwy rogowej naskórka,
średniogłębokie – docierające do warstwy postawnej naskórka,
głębokie – działające w obrębie warstwy postawnej i zewnętrznej warstwy skóry właściwej.
Peeling działanie – niwelowanie przebarwień, blizn, spłycenia drobnych zmarszczek, rozjaśnia skórę
Częstotliwość stosowania- raz w tygodniu,
Dla jakiej skóry- skóra trądzikowa, skłonna do przebarwień.
Peeling do twarzy kawitacyjny:
Peeling do twarzy kawitacyjny to sposób głębokiego do oczyszczania skóry, który możemy wykonać w salonie kosmetycznym. Taki rodzaj peelingu hamuje rozmnażanie się bakterii na danej powierzchni dzięki czemu usprawniania przepływ krwi i limfy, przez co zapewnia skórze odbudowie naturalnej komórki i regenerację skóry. Już po pierwszym zabiegu można dostrzec zmniejszoną ilość wągrów i zaskórników.
Peeling działanie – głębokie oczyszczanie naskórka, hamuje rozmnażanie bakterii, efekt odmłodzenia skóry
Częstotliwość stosowania- 1-2 razy w tygodniu
Dla jakiej skóry – dla każdego rodzaju skóry
Peeling do twarzy ziołowy:
Peeling do twarzy ziołowy najlepiej sprawdzi się u osób z tłustą i trądzikową cerą. Zmniejsza widoczność przebarwień skóry, blizn oraz spłyca zmarszczki. Peeling ziołowy jest wykonywany w gabinetach, ale nie zaleca się próbować robić go w zaciszu domowym. Do tego rodzaju trzeba mieć odpowiednią wiedzę tak aby nie uszkodzić swojej skóry. Do przeprowadzenia takiego zabiegu konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań (do których należą m.in. trądzik różowaty i ciąża), a przed i po zabiegu wprowadza się dodatkową pielęgnację skóry. Istnieją jeszcze inne przeciwwskazania do wykonania peelingu ziołowego między innymi – trądzik różowaty, ropne zmiany skórne, ciąża, skóra wrażliwa, stosowanie niektórych leków i maści. W przypadku Polskich peelingów do twarzy ziołowych wykorzystuję się między innymi szałwię, rumianek, jałowiec, perz oraz wiele innych.
Peeling działanie – niwelowanie przebarwień skóry, zmniejszenie widoczności blizn oraz spłycenie zmarszczek
częstotliwość stosowania – raz w tygodniu
dla jakiej skóry – skóra tłusta, trądzikowa
Zobacz też :
http://dev890123789021.nemeacosmetics.pl/rozmaryn-jego-zastosowanie-oraz-wlasciwosci/