Roller do twarzy – co daje i jak go używać?
Roller do twarzy – jak go używać? Jakie efekty możesz używać po codziennym stosowaniu rollera do twarzy.
Marzysz o tym, by budzić się z napiętą, jędrną i błyszczącą cerą każdego dnia? Mamy na to sposób: codzienne rolowanie twarzy! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie korzyści płyną z masażu twarzy specjalnym wałkiem!
Roller do masażu twarzy to małe urządzenie do pielęgnacji skóry twarzy, która bardzo dobrze wpływa na kondycję skóry twarzy. Azjatki już od bardzo dawna wykonują masaż kamiennym rollerem do twarzy, ale na świecie stał się hitem dopiero nie dawno. Na czym polega fenomen rollera do twarzy, co daje masaż tym nowym akcesorium kosmetycznym i jak używać go prawidłowo?
Roller do twarzy – co to jest?
Roller do twarzy został hitem kosmetycznym , które dla Azjatek jest czymś bez czego ich pielęgnacja nie może się obejść. Czemu tu się dziwić – to właśnie Azjatki głównie wyznaczają trendy pielęgnacji. Jednakże ten wałek jest już od wieków wykorzystywany w tradycyjnej medycynie chińskiej. Popularność rollera do twarzy jest tutaj jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w nie ma tutaj inwazji w naszą skórę, a dzięki temu możemy realnie same wypłynąć na wygląd naszej skóry i jeszcze bardziej o nią zadbać bez wychodzenia z domu (tutaj należy wspomnieć, że kultura azjatycka skupia się na zachowaniu młodego wyglądu jak najdłużej się da). Koreańska pielęgnacja świetnie pokazuje jak to robić.
Roller do twarzy można kupić w każdym sklepie kosmetycznym oraz drogeriach. Jeśli jednak chcesz mieć pewność do efektów jakie da Ci roller do twarzy wybierz taki z prawdziwych kamieni szlachetnych takich jak jadeitowy lub różowego kwarcu. Warto również dodać, że według medycyny Wschodu, każde żywe stworzenie, a także przedmiot, posiada określone pole energetyczne. Możemy na nie wpływać m.in. poprzez masaż, który działa pobudzająco lub uspokajająco, w zależności od potrzeb. Masaż kamieniami szlachetnymi jest wykorzystywany zarówno w chińskich, jak i ajurwedyjskich technikach leczenia oraz pielęgnacji ciała.
Rodzaje rollerów do twarzy
Roller jadeitowy – jadeit to minerał uważany w medycynie chińskiej za żadowy. Jadeit nazywany jest kamieniem młodości lub określany jako kamień nerkowy. Dlatego to właśnie ten kamień jest najczęstszym wyborem kobiet pragnących odmłodzić swoją skórę! Dzięki swojej zróżnicowanej strukturze jadeitowy roller pasuje do cery naczynkowej i problematycznej. Jego najczęstsze działanie to:
- zamyka pory i pomaga w walce z trądzikiem różowatym,
- usuwa toksyny z organizmu,
- zmniejsza widoczność naczynek,
- wspomaga mikrokrążenie krwi,
- poprawia elastyczność skóry,
- rozluźnia nerwy.
Roller kwarcowy – roller do twarzy z różowego kwarcu jest nazywany kamieniem miłości i symbolizuje uczucie skierowane do samego siebie. To minerał ozdobny, który od dawna wykorzystywany jest do tworzenia amuletów. Jednak posiada szereg innych właściwości mających dobroczynny wpływ na Twoją skórę. Jakich?
- wspomaga odnowę komórek skóry,
- podnosi odporność organizmu,
- oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji,
- poprawia krążenie krwi,
- pomaga rozwiązywać problemy z zatokami,
- przynosi ukojenie zmęczonej skórze
Roller do twarzy – efekty, jakie można osiągnąć
Co daje rollowanie twarzy? Tak jak wspomnieliśmy czynność ta poprawia krążenie krwi oraz limfy. Możesz liczyć zatem na zmniejszenie cieni pod oczami oraz obrzęków. Drenaż limfatyczny pomaga także usunąć toksyny. Mięśnie twarzy staną się bardziej elastyczne, w efekcie czego dojdzie do redukcji drobnych zmarszczek. Systematyczne korzystanie z masażera tego typu pomoże złagodzić podrażnienia i zmniejszyć widoczność porów. Wyostrzy się także owal twarzy i zostanie usunięty martwy naskórek. Skóra stanie się bardziej gładka i miększa w dotyku. Warto pamiętać, że stosowanie rollera do twarzy to nic innego jak masaż. A za tym idą kolejne profity – poczucie zrelaksowania i odprężenia.
Co daje roller do twarzy?
Roller do masażu twarzy to urządzenie nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także wykazujące dobroczynny wpływ zarówno na stan naszej skóry, jak i samopoczucie. Masaż rollerem do twarzy zmniejsza stres, rozładowuje nadmierne napięcie, a także poprawia kondycję skóry poprzez:
- lepsze ukrwienie skóry twarzy, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza;
- zmniejszenie opuchlizny, cieni i obrzęków pod oczami, na co wpływ ma przede wszystkim chłód kamieni;
- zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek z uwagi na fakt, że roller rozluźnia mięśnie twarzy;
- łagodzenie skóry dzięki właściwościom chłodzącym kamieni;
- lepsze rozprowadzanie produktów do pielęgnacji twarzy – np. podczas tonizowania twarzy, ponieważ masaż rollerem przyczynia się do głębszego wnikania w skórę składników aktywnych zawartych w olejku lub balsamie;
- poprawę konturu twarzy;
- pozbycie się nadmiaru toksyn z organizmu – masaż rollerem do twarzy stymuluje drenaż limfatyczny, co zwiększa przepływ krwi i usprawnia krążenie.
Jak masować twarz rollerem?
- Roller do twarzy zawsze trzymaj w lodówce (ma lepsze działanie)
- Wykonaj masaż czystym rollerem na równie oczyszczonej twarzy, od dołu (czyli od linii żuchwy) lub środka twarzy w jednym kierunku – do góry lub na zewnątrz, od policzków do ucha. Większy kamień przeznacz na masaż policzków, brody i czoła, natomiast mniejszy sprawdzi się w przypadku zakamarków, czyli nozdrzy oraz w okolicy oczu.
- Potraktuj to jako rytuał. Niech ruchy będą powolne i świadome, zaangażuj do tego celu również swój umysł.
- Po skończonym zabiegu nałóż krem nawilżający.
- Oczywiście pamiętaj o umyciu wałka na koniec pod letnią bieżącą wodą.
Roller do twarzy na konkretne partie:
Roller prowadź po twarzy delikatnymi ruchami od środka na zewnątrz, powtarzający każdy ruch kilkakrotnie.
- SZYJA i DEKOLT – wykonuj długie podłużne ruchy od obojczyków w górę.
- USTA – małym wałkiem wykonuj ruch okrężny okolicy ust zaczynając tuż pod dolną wargą.
- OWAL TWARZY – większy roller prowadź delikatnymi ruchami od środka twarzy na zewnątrz wykonując ruch od nosa, przez policzki – aż do skroni.
- OCZY – wykonuj okrężny ruch małym wałkiem od kącika oka po górnej powiece i z powrotem po skórze pod okiem.
- CZOŁO – roluj większym wałkiem od środka czoła i prowadź go naprzemiennie w lewo i w prawo. Zacznij od brwi i prowadź roller do linii włosów.
Jak czyścić roller do twarzy?
Regularne stosowanie rollera do twarzy wiąże się z koniecznością odpowiedniej jego pielęgnacji. Ważne jest, by możliwie jak najbardziej zminimalizować kontakt metalowej części wałeczka z wodą. Co więcej, po każdorazowym masażu należy dokładnie wyczyścić roller, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii. Wystarczy, że umyjemy go specjalnym mydłem antybakteryjnym lub wacikiem zwilżonym wodą. Zaleca się także, by raz na kilka tygodni pozostawiać w nasłonecznionym miejscu. Ekspozycja na słońce nie tylko pozwoli zachować piękny wygląd kamienia, ale też sprawi, że zachowa on swoje magiczne właściwości.
Roller do masażu twarzy – przeciwwskazania
Pamiętajmy jednak, że chociaż masaż twarzy rollerem świetnie wpływa na naszą skórę, to w niektórych przypadkach powinniśmy zrezygnować z jego stosowania. Przeciwwskazaniem do jego użytkowania jest:
-
stan zapalny na twarzy;
-
trądzik lub opryszczka;
-
stany zapalne gardła i dziąseł;
-
powiększone węzły chłonne;
-
gorączka;
-
świeży stan po ekstrakcji zęba.,
Jaki roller do masażu twarzy wybrać?
Jak już wspominałam w poprzednim akapicie, każdy kamień działa właściwie tak samo na skórę, a kwestia wyboru bardziej skupia się na tu na aspektach estetycznych i duchowych. Istotne jest również to, że roller kwarcowy bardziej trzyma chłód niż jadeitowy, przez co może lepiej radzić sobie z obrzękami. Zatem niezależnie od tego, czy wierzysz w potęgę podświadomości i energię przedmiotów, czy też twardo stąpasz po ziemi, zarówno kwarc, jadeit i ametyst korzystnie wpłyną na kondycję Twojej skóry.
Masażery różnią się od siebie budową. Niektóre mają dwa wałki po obu stronach, w tym mniejszy i większy, albo dwa większe; są też rollery z jednym wałeczkiem lub kulką, którą masuje się wrażliwą skórę wokół oczu. Jedne mają wałek o gładkiej powierzchni, a drugi za to jest ze specjalnymi wypustkami, które dodatkowo mogą zmniejszać obrzęki i zwiększać efekt masowania. Dostępne są masażery z dodatkowymi funkcjami jak chłodzenie czy wibracje. I to właśnie budową warto kierować się przy wyborze rollera.
Roller do twarzy – podsumowanie
Rollery do twarzy są niewątpliwie jednymi z najstarszych akcesoriów do pielęgnacji skóry twarzy. Za ich stosowaniem dzisiaj przemawia nie tyle moda, co efekty masowania twarzy. Wśród nich znajduje się wyraźne poprawienie wyglądu skóry, która staje się lepiej odżywiona i napięta. Wielbiciele azjatyckich masażerów wskazują, że regularne rolowanie w domu może przynieść więcej korzyści niż zwykły masaż wykonywany dłońmi czy nawet profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Jeśli zastanawiasz się, jaki roller wybrać, pamiętaj, że każdy kamień wykazuje właściwie te same działania pielęgnacyjne, różnica polega bardziej budowie oraz na energii i kwestiach duchowych. Co do zasady, masażery usuwają toksyny ze skóry, spłycają drobne zmarszczki i wygładzają bruzdy, a także łagodzą napięcia głowy.
Roller do twarzy – czy warto?
Oczywiście, że tak! Pamiętaj jednak, że ogromne znaczenie ma materiał, z którego wykonany jest masażer do twarzy. W starożytnych Chinach produkowano je przede wszystkim z jadeitu, czyli kamienia szlachetnego. Do dzisiaj sięga się po ten surowiec. Sporym zainteresowaniem cieszą się także masażery kwarcowe. Niezależnie jednak od tego czy wybierzesz roller jadeitowy czy kwarcowy, to możesz spodziewać się niemal identycznych efektów. Wybierz ten, który po prostu podoba Ci się bardziej. Sprawdź więcej szczegółów na temat samych surowców.
Rollerem do twarzy, dekoldu i szyji pozwala cieszyć się promienną, uelastycznioną skórą, ale tylko pod warunkiem, że będziemy stosować go regularnie. Jeżeli chcemy uzyskać najlepsze efekty i zapewnić skórze lepsze wchłanianie się kosmetyków, masowanie warto wykonywać co najmniej 5 razy w tygodniu, przez około 15 minut dziennie. Niestety, nie każdy z nas może pozwolić sobie na poświęcenie kwadransa na masaż. W takiej sytuacji warto przeznaczyć nawet 5 minut na rolowanie twarzy, co również pomoże naszej skórze w regeneracji i korzystnie wpłynie na jej wygląd.
http://dev890123789021.nemeacosmetics.pl/nawilzanie-skory-twarzy/