Olejowanie twarzy metoda OCM. Jakie olejki wybrać?
Olejowanie twarzy to coraz częstsza metoda w pielęgnacji w tym artykule dowiesz jaki odpowiedni olejek wybrać do swojej typu cery oraz ja go stosować.
Na samym początku chcę obalić mit, który brzmi “olejowanie twarzy służy jedynie osobom o suchej skórze”. Wcale tak nie jest, olejki działają na każdy rodzaj skóry. Należy znaleźć jedynie odpowiedni dla swojej skóry. Olejowanie twarzy staje się naszą codzienną rutyną. Zdecydowanie coraz częściej sięgamy po oleje niż po kremy, nie dzieje się tak bez powodu. Oleje posiadają wiele witamin i nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędna dla naszej skóry. Oleje przenikają i docierają do najgłębszych warstw naszej skóry. Dlatego są idealne w tym, by stosować je w codziennej pielęgnacji twarzy. Nie ważne, jaki masz typ cery, jeśli tylko dobierzesz odpowiedni olej dla siebie, może to być Twój hit w codziennej pielęgnacji twarzy. Naucz się pracować z olejami, aby zażegnać problemy skórne i cieszyć się zdrową, promienną i pełną blasku cerą.
Olejowanie twarzy metoda OCM
Metoda OCM – Oli Cleansing Metod, jest to metoda, która opiera się na tym, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Jest to świetna metoda do oczyszczania bez ryzyka podrażnienia skóry twarzy. Usuwa bardzo skutecznie wszelkie zanieczyszczenia z twarzy. Oleje usuną wodoodporny makijaż, wszelki brud czy nawet krem z filtrem. Bardzo ważne jest to, że przy takim oczyszczaniu nie uszkodzisz swojej naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka. Efektem metody OCM jest czysta, odżywiona i nawilżona skóra.
Olejowanie twarzy krok po kroku:
Podstawowym olejem przy olejowaniu twarzy, powinien być olejek rycynowy. Gdyż struktura i konsystencja są najbardziej zbliżone do wytwarzanego przez naszą skórę sebum. Sam olej rycynowy wysuszyły naszą skórę, dlatego najlepiej go łączyć z olejami bazowymi. Przedstawię Ci proporcje dostosowane do różnego rodzaju cery, proporcje są uniwersalne i możesz je modyfikować. Używać ich możesz nie tylko do olejowania twarzy ale do włosów.
Olejowanie twarzy jak mieszać oleje:
10% oleju rycynowego + 90% oleju bazowego – dla cery suchej
20% oleju rycynowego + 80% oleju bazowego – dla cery normalnej i mieszanej
30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego – dla cery tłustej
Olejowanie twarzy pięć kroków:
1: Oczyszczoną twarz zwilżamy delikatnie ciepłą, ale nie gorącą wodą.
2: Nalewamy mieszankę olejów na dłoń, rozcieramy w dłoniach i aplikujemy na twarz.
3: Wykonujemy masaż twarzy, najlepiej 2-3 minutowy.
4: Moczymy ściereczkę w ciepłej, ale nie gorącej wodzie i kładziemy ją na twarz pokrytą olejem (temperatura sprawi, że pory się rozszerzają, co zintensyfikuje działanie oleju).
5: Płuczemy ściereczkę i zmywamy nadmiar oleju.
Proces możesz powtórzyć około 2 lub 3 razy. Na koniec delikatnie pocieramy ręcznikiem nadmiar oleju z twarzy (nie trzemy mocno skóry!), płuczemy go w zimnej wodzie i znów lekko wycieramy nim twarz, by domknąć pory.
Typ cery
Jeśli chodzi o olejowanie twarzy, to może się tutaj napotkać na tradycyjny mit, ale olejowanie twarzy jest tylko dla osób, które posiadają sucha skórę twarzy. Oczywiście jak najbardziej to głównie dla tej grupy są oleje, ale powinny po nie sięgać też kobiety z innymi typami cery. Najważniejsze w olejowaniu jest to, aby odpowiednio dobrać olej do potrzeb swojej skóry. Cera tłusta i mieszana również mogą być z powodzeniem poddawane olejowaniu, ale w tym przypadku warto zachować ostrożność. W przypadku poważnych chorób skóry np. różnych odmian trądziku, najlepiej zrezygnować z używania oleju do twarzy.
Olejowanie twarzy cera tłusta i mieszana:
Kobiety, które posiadają właśnie taki rodzaj cery, często są zdziwione tym, że również powinny stosować oleje w codziennej pielęgnacji twarzy. Rezultaty w dużej mierze zależą od rodzaju użytego produktu. Do cery tłustej i mieszanej polecane są olej z czarnuszki, olej konopny, olej z dzikiej róży lub olej jojoba. Lepsze efekty możesz osiągnąć poprzez mieszanie różnych olejów ze sobą, jeśli jednak nie masz w tym doświadczenia skorzystaj z gotowych mieszanek dostępnych na rynku. Przedstawię Ci kilka olejków dla cery tłustej i mieszanej.
Olej z czarnuszki
Pielęgnacja twarzy olejkiem z czarnuszki może dawać spektakularne efekty, mimo że działanie tego olejku jest łagodne i bezpieczne dla skóry twarzy i całego ciała. Kilka kropli oleju z czarnuszki powoduje, że skóra jest nawilżona, miękka, jędrna i elastyczna.
Olej pomarańczowy
Pomaga nadać Twojej skórze blasku. Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia trądziku po rozcieńczeniu i zastosowaniu miejscowym.
Olej konopny
Posiada niski potencjał komedogenny (nie zatyka ujść gruczołów łojowych), może więc być stosowany w pielęgnacji skór problematycznych, mieszanych, trądzikowych. Bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając lepkiej warstwy, wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.
Olej arganowy
To olej, który wygładza, łagodzi podrażnienia. Zawiera też karotenoidy, antyoksydanty, witaminę E i związki fenolowe. Przeciwdziała działaniu wolnych rodników tlenowych – co jest zasługą zawartości przeciwutleniaczy. Odżywia, nawilża i wygładza.
Olejki do zastosowania do cery suchej i wrażliwej oraz trądzikowej:
Osoby z cerą suchą i wrażliwą wymagają odpowiedniego traktowania, również przy etapie olejowania twarzy. Do delikatnej cery wybierz olej wzmacniający i uelastyczniający. Wybierz olej lub mieszankę olejów. Dobrze sprawdzą się oleje takie jak olej rokitnika, olej ze słodkich migdałów, olej z awokado oraz olej z czarnej porzeczki. Pamiętaj, aby delikatnie obchodzić się ze skórą i nie pocierać jej zbyt mocno.
Przy cerze problematycznej i trądzikowej zrezygnuj ze stosowania ściereczek i ręczników do zmywania olejów. Po wykonaniu delikatnego masażu twarzy, zmyj olej z twarzy delikatnym mydłem, żelem lub pianką do mycia twarzy.
Olej rokitnikowy
Jedną z najpopularniejszych właściwości oleju rokitnikowego jest oddziaływanie na spowolnienie procesów starzenia się skóry. Działa również regenerująco na skórę twarzy.
Olej ze słodkich migdałów
Jest to olejek, który bardzo szybko się wchłania, jednocześnie jest bardzo ceniony za swoje właściwości nawilżające. Łagodzi podrażnienia i przywraca skórze blask.
Olej z awokado
Chroni przed promieniami słonecznymi, wspomaga leczenie trądziku i łuszczycy. Bardzo dobrze nawilża i regeneruje suchą skórę.
Olej z czarnej porzeczki
Doskonale goi, koi oraz chroni skórę wrażliwą, dojrzałą, suchą i problematyczną.
Jak nakładać olej na twarz?
Nakładanie olejku do twarzy jest bardzo proste, ale należy to robić zgodnie z poniższą instrukcją. Początek jest zawsze taki sam:
- Oczyść twarz.
- Spryskaj twarz mgiełką, wodą termalną, zwykłą wodą lub hydrolatem.
- Na koniec nałóż kosmetyki na twarz, w następującej kolejności:
- w przypadku lżejszych olejków – serum –> olejek –> krem;
- w przypadku bardziej tłustych olejków (np. gdy masz olejek jojoba) początek to serum –> krem –> olejek.
Olejowanie twarzy – o czym należy pamiętać?
Najpierw określ typ swojej cery, aby dobrać idealny olej pod swoją skórę. Jego działanie będzie bardziej efektywne, jeśli dobrze dobierzesz olej oraz sprawdzisz jego składy. Istnieją różne sposoby na olejowanie skóry, czyli np. włączając do pielęgnacji późniejsze przemycie twarzy delikatnym żelem albo całkowicie zrezygnowanie z tego kroku na rzecz nałożenia esencji na twarz. Tutaj musisz sama określić co dla Ciebie będzie najlepsze. Dobrze dobrany produkt i odpowiedni sposób olejowania, poprawi kondycję Twojej skóry. Jeśli na naszej skórze pojawią się zaskórniki i pryszcze jest to oznaką, że Twojej olej nie jest dobrze dobrany do twojej skóry. Pamiętaj, że zastosowanie oleju, zamiast kremu nawilżającego nie jest odpowiednim pomysłem, ponieważ poprzez olejowanie tworzymy tylko barierę ochronną na skórze i nie nawilża tak jak krem. Dlatego po zastosowaniu olejów, należy sięgnąć po kosmetyki, które mają za zadanie nawilżyć skórę.
Zobacz także :
http://dev890123789021.nemeacosmetics.pl/cera-naczynkowa/